Mein Kampf
ADOLF HITLER
1
SVETOVÝ NÁZOR A STRANA
Dne 24. února 1920 se konalo první masové shromáždení naeho mladého hnutí. Ve slavnostní hale dvorního pivovaru v Mnichove, kde se selo témer dva tisíce lidí, bylo predloženo petadvacet tezí programu nové strany. Každý z bodu byl prijat bourlivým potleskem.Tím vznikly první smernice a zásady pro boj, který má za úkol zamést s tou spoustou zastaralých predstav a názoru a zabránit uskutecnování nejasných, ba dokonce kodlivých cílu. Do tohoto shnilého a zbabelého metáckého sveta, stejne jako do vítezného tažení marxistické vlny dobývání sveta musí vstoupit nová podoba moci, aby v posledním okamžiku zastavila káru neblahého osudu.
Bylo samozrejmé, že nové hnutí mohlo doufat ve svoji významnost a v to, že se mu dostane potrebných sil pro tento obrovský boj pouze tehdy, pokud se mu již od prvních dnu podarí vzbudit v srdcích svých príznivcu svaté presvedcení, že hnutí si nedává za
cíl pouhé vyputení nového volebního hesla do politického života, nýbrž prosazení nového svetového názoru principiálního významu.
Je treba se zamyslet nad tím, z jakých ubohých hledisek jsou sflikovány takzvané "stranické programy", které bývají cas od casu opraovány a predelávány. Musíme detailne prozkoumat pohnutky techto metanských "programových komisi", abychom pochopili tyto choromyslné výplody. Nebot je to vždy ta stejná starost, která vede k vytvorení nového programu, nebo k upravení toho stávajícího: obava o prítí volební výsledek. Jakmile vznikne v hlavách techto parlamentních státních umelcu povedomí toho, že milý národ má zase jednou chut revoltovat a vyskocit ze sprežení staré partajnické kázy, snaží se káru vyspravit. Na radu prijdou hvezdári a stranictí astrologové, takzvaní "zkuení' a "vážení', vetinou starí poslanci, kterí se urácí vzpomenout si na analogické situace ze své "bohaté politické zkuenosti", kdy mase už jednou pretekla míra trpelivosti, protože cítí nebezpecne blízko to, co už tu jednou bylo. Politici tedy sahají po osvedceném receptu, založí "komisi", chodí a naslouchají lidu, cmuchají v tisku, a tak pomalu vycenichají, co by milý národ mel nejradeji, co nenávidí a v co doufá. Každá profesní skupina, každá zamestnanecká trída je co nejpodrobneji studována a jsou zkoumána její nejtajnejí prání. I "zlá a patná hesla" nebezpecné opozice bývají prehodnocována a objevují se k velikému úžasu jejich puvodních autoru a iritelu jako by nic v duchovní výzbroji starých stran.
Komise se dohromady, "revidují' starý program a vytvárejí nový (panstvo pritom mení své presvedcení jako voják v poli v koili ve chvíli, kdy stará je zavivená!), v nemž si každý prijde na své. Sedlákovi se dostane ochrany pro jeho statek, prumyslníkovi ochrany jeho zboží, konzument bude chránen pri nákupu, ucitelum budou zvýeny platy, úredníkum se vylepí penze, vdovy a sirotci mají být dostatecnou merou zabezpecováni státem, doprava bude podporována, tarify mají být sníženy a dokonce dane mají být - když ne úplne, tak témer - zrueny. Obcas se stane, že se na nekoho zapomnelo, nebo že nekterý z požadavku lidu byl preslechnut. V tom prípade se na poslední chvíli flikují prázdná místa tak dlouho, až lze s klidným svedomím doufat, že se dav normálních osáku i s jejich ženskými zklidní a nejvyí merou uspokojí. A nyní se tedy muže, s vírou v Boha a v neotresitelnou hloupost obcanu s volebním právem, zacít boj, jak se ríká, o "nové usporádání" Ríe.
Když skonci volby a poslanci mají za sebou poslední lidové shromáždení a úspene unikli na dalích pet let drezure plebsu, mohou se zcela venovat plneni vyích a príjemnejích úkolu, programová komise se zase rozpustí a boj o nové utvárení vecí verejných dostává opet podobu zápasu o denní chléb: U poslancu se tomu vak ríká diety.
Každé ráno se zástupce lidu vydává do budovy parlamentu, když ne prímo do zasedací síne, tak alespon do predsálí, kde leží prezentacní listiny. Ve jménu služby lidu tam zanese své jméno a prijímá svuj vysoce zasloužený plat jako malé odkodnení za toto nepretržité a namáhavé úsilí.
Po ctyrech letech, nebo i v jiných kritických týdnech, kdy hrozí nebo se blíží rozputení parlamentních korporací, posedne pány v parlamentu nezkrotná cinorodost. Tak jako ponrava neumí nic jiného, než se zmenit v chrousta, tak opoutejí tyto parlamentní housenky velkou spolecnou kuklu a obdareni krídly vylétají ven za milým lidem. Znovu hovorí ke svým volicum, vyprávejí o své vlastní enormní práci a zlovolné zatvrzelosti tech ostatních, avak nesouhlasne se tvárící masa po nich místo vdeku a chvály vrhá syrové, až nenávistné výrazy. Když nevdek lidu dosáhne urcitého stupne, muže pomoci jediný prostredek: Povest strany se musí znovu nažehlit, program je zralý na vylepení, komise znovu ožije - a celý podvod zacíná od zacátku. Samozrejme, že úspene, cemuž se pri
zatvrzelé hlouposti lidstva nelze divit. Hlasující dobytek, "metansky" stejne jako "proletárský", ovlivnen tiskem a oslepen lákavým programem, se znovu vrací do spolecné stáje a volí si své staré podvodníky.
Tak se muž z lidu, kandidát pracujících stavu, opet mení v parlamentní housenku a vyžere se ve státnickém živote do tloutky a sádelnatosti, aby se po ctyrech letech opet promenil ve trpytivého motýlka.
Težko existuje neco více deprimujícího, než sledovat z pohledu strízlivé skutecnosti takový prubeh vecí, muset prihlížet tomuto neustále se opakujícímu podvodu. Z takového duchovního humusu je samozrejme nemožné cerpat sílu, nutnou k víteznému boji s organizovanou silou marxismu.
Dosud se tím nae panstvo vážne nezabývalo. Pres vekerou svou omezenost a duevní ménecennost si tito parlamentní amani bílé rasy mohou jen steží namlouvat, že lze prostredky západní demokracie spojovat proti uceni, pro které je demokracie se vím, co k ní patrí, v nejlepím prípade jen prostredkem k ochromeni protivníka a k vytvorení prostoru pro vlastní konání. I když se cást soucasného marxismu snaží velice ikovným zpusobem predstírat nerozlucnou vazbu se zásadami demokracie, nezapomínejme laskave, že v kritické chvíli se tito pánové nezajímají o vetinová rozhodnutí podle západního pojetí demokracie! Bylo tomu tak v onech dnech, kdy metantí poslanci videli bezpecnost Ríe garantovánu ve vysokém poctu zabednencu, zatímco marxismus strhl moc na svou stranu, pomocí houfu ulicníku, dezertéru, stranických funkcionáru a židovských literátu, címž byl demokracii utedren polícek, až to mlasklo. Je zapotrebí duverivosti parlamentního kouzelníka metanské demokracie, aby bylo možné domnívat se, že nyní ci v budoucnosti by mohla byt brutální rozhodnost nositelu svetového moru zažehnána nejakou zaklínací formulí západního parlamentního systému.
Marxismus bude tak dlouho pochodovat po boku demokracie, dokud se mu nepodarí neprímými cestami získat pro své zlocinné cíle dokonce i podporu od nacionální duchovní cásti sveta, která je podle nej urcena k vyhlazení. Pokud by vak doel k presvedcení, že by se z carodejnického kotle naí parlamentní demokracie dala svarit majorita, která - na základe své zákonodárne dané oprávnené vetiny - by si marxismus se ví vážností "podala", byla by marxistická parlamentní komedie hned u konce. Praporecníci rudé internacionály by okamžite, namísto apelu na svedomí demokracie, vystoupili s plamennými projevy k proletárským masám a jejich boj by se v tu ránu prenesl ze zatuchlého vzduchu zasedacích sálu naich parlamentu do fabrik a na ulici. Demokracie by byla okamžite znicena. To, co se nepodarilo ikovným apotolum lidu v parlamentech, zvládly by bleskove potvané proletárské masy s pácidly a kovárskými kladivy, presne jako na podzim 1918: rázne by presvedcily metanský svet, jak bláhové je namlouvat si, že je možné postavit se na odpor židovskému dobývání sveta prostredky západní demokracie.
Jak již bylo receno, je potreba duverivé mysli k tomu, hrát s takovým protihrácem podle pravidel, která mu slouží pouze k blafováni nebo k jeho vlastnímu prospechu, a která hodí pres palubu, jakmile se mu prestanou hodit.
U vech stran takzvaného obcanského zamerení se pri politickém zápase jedná ve skutecnosti o pouhou rvacku o parlamentní kresla, pricemž postoje a zásady se házejí pres palubu jako zbytecný balast. Tomu jsou prizpusobeny i jejich programy a pomerování jejich sily. Chybí jim ona velká magnetická pritažlivost, kterou iroká masa následuje pod naléhavým dojmem velkých a vynikajících mylenek, presvedcující síla bezpodmínecné víry, snoubící se s fanatickým odhodláním k boji.
Avak v dobe, kdy jedna strana, vyzbrojená vemi zbranemi tisíckrát zlocinného svetového názoru nastupuje k útoku proti existujícímu rádu, muže se druhá strana postavit na odpor pouze tak, že si osvojí formy nové, v naem prípade politické víry, a hesla slaboské a zbabelé obrany zamení za bojový výkrik odvážného a brutálního útoku. Jestliže je vak dnes naemu hnuti, zejména ze strany takzvaných národne obcanských ministru - napríklad z bavorského stredu - duchaplne vycítáno to, že usiluje o jakýsi "prevrat", mužeme dát každému takovému politizujícímu trpaslíkovi pouze jedinou odpoved: ano, pokouíme se napravit to, co jste vy ve vaí zlocinné hlouposti promekali. Vy, s vaimi zásadami parlamentního obchodu s hovezím, jste napomohli zavléct národ do propasti, ale my stavíme, útokem a prostrednictvím nastolení nového svetonázoru stejne jako fanatickou, neústupnou obranou jeho zásad, naemu národu schody, po kterých jednou vystoupí opet vzhuru do chrámu svobody.
V dobe zakládání hnutí musela být nae pozornost neustále uprena k tomu, aby se z uskupení bojovníku za nové a vyí presvedcení nestal pouhý spolek na podporu parlamentárních zájmu. Prvním preventivním opatrením bylo vytvorení programu, jež cílevedome usiloval o takový vývoj, který již svou vnitrní velikostí odstraoval slaboské duchy dneních stranických politiku. Jak správné bylo nae pojetí nutnosti programových cílu nejostrejího ražení, to vyplynulo jasne z onech osudových chyb, které nakonec vedly ke zhroucení Nemecka.
Na základe tohoto poznáni jsem musel formovat nové pojetí státu, které se stalo podstatnou soucástí nového svetového názoru.
Již v prvním svazku této knihy jsem se zabýval slovem "národní", a musel jsem konstatovat, že toto oznacení se zdá být pojmove príli málo vymezené na to, než aby dovolilo vytvoreni uzavreného bojového spolecenství. Vechno možné, co se ve své názorové podstate nebetycne rozchází, se dnes motá pod heslem "národní". Dríve než prejdu k úkolum a cílum Nacionálne Socialistické Nemecké Strany Pracujících, chtel bych podat vysvetlení pojmu "národní" a jeho vztahu k stranickému hnutí.
Pojem "národní" se jeví tak málo jasne vymezený, mnohoznacne vykladatelný a neomezený v praktickém použití jako napríklad slovo "religiózní". Také pod tímto pojmem si lze velmi težko predstavit neco zcela precizního, a to ani ve smyslu mylenkového uchopení, ani v praktickém pusobení. Predstavitelným se stává oznacení "religiózní" v okamžiku, kdy se spojuje s konkrétne nastínenou formou svého pusobení. Je to velmi krásné, vetinou vak levné prohláení, když nekdo oznací jiného cloveka za "hluboce religiózního". Snad se najdou i tací, kterí se budou tímto zcela veobecným oznacením cítit uspokojeni a jimž toto oznacení zprostredkuje dokonce i více nebo méne jasný obraz stavu due. Jelikož vak velká masa nesestává z filosofu ani ze svetcu, bude taková zcela veobecná religiózní idea znamenat pro jednotlivce vetinou jen potvrzení jeho individuálního mylení a konání, aniž by vak vedla k té pusobnosti, kterou vyžaduje vnitrní religiózní touha, z níž se z ciste metafyzického neohraniceného sveta mylenek formuje jasne vymezená víra. To jiste není úcelem samo o sobe, nýbrž jen prostredkem k dosažení cíle, je to ale nezbytný prostredek k tomu, aby mohlo být cíle dosaženo. Tento úcel vak není pouze ideální, nýbrž v podstate vzato zcela eminentne praktický. Je vubec treba si uvedomit, že nejvyí ideály vždy odpovídají nejhlubí životní nutnosti, stejne jako lechetnost povznáející krásu v posledku spocívá jenom v logické úcelnosti. Tím, že víra pomáhá pozvednout cloveka nad úroven zvírete, prispívá v pravde k upevnení a zajitení jeho existence. Vezmeme-li dnenímu lidstvu jeho religiózne-veroucné, v praktickém významu pak morální zásady, jež mu byly vtípeny výchovou, a odstraníme-li tuto religiózní výchovu, aniž bychom ji nahradili necím stejne hodnotným, výsledkem bude težký otres základu lidského bytí.
Mužeme tedy konstatovat, že clovek žije nejenom proto, aby sloužil vyím ideálum, ale že tyto vyí ideály jsou soucasne predpokladem pro jeho existenci jako cloveka. Kruh se tak uzavírá.
Samozrejme spocívají již ve veobecném pojmu "religiózní" jednotlivé zásadní mylenky ci presvedcení, napríklad o neznicitelnosti due, vecnosti jejího bytí, existenci vyí bytosti atd. Práve tyto mylenky, at jsou pro jednotlivce jakkoliv presvedcivé, podléhají jeho kritickému zkoumání a tím kolísáním mezi souhlasem nebo odmítáním tak dlouho, dokud se tato citová tuení ci poznání nestanou zákonitou silou nezvratné víry. Tato je hlavním bojovým faktorem, který základnímu religióznímu názoru umožnuje prulom a razí mu cestu. Bez jasne vymezené víry by religiozita ve své nejasné mnohotvárnosti byla nejenom bezcenná pro lidský život, ale prispela by pravdepodobne k veobecnému rozvratu.
Podobne jako s pojmem "religiózní" je tomu s pojmem "národní". Také v tomto pojmu jsou obsaženy nekteré zásadní poznatky.
Prestože mají mimorádný význam, jsou formálne natolik málo urceny, že se pozvedají nad hodnotu víceméne uznávaného obecného názoru teprve tehdy, když jsou zasazeny do rámce politické strany. Nebor realizace svetonázorových ideálu a z nich odvozených požadavku se deje stejne tak málo prostrednictvím cistého pocitu nebo vnitrního chtení lidí, jako napríklad získání svobody veobecnou touhou po ní. Nikoliv, teprve když ideální touha po nezávislosti dostane formou vojenských mocenských prostredku bojovou organizaci, lze toužebné práni národa promenit v nádhernou skutecnost.
Každý svetový názor, at už je tisíckrát správný a pro lidstvo nanejvý užitecný, zustane bezvýznamný pro usporádáni života národu tak dlouho, dokud se jeho zásady nestanou korouhví bojového hnuti, které musí zustat tak dlouho stranou, dokud pusobeni techto zásad nebylo zavreno vítezstvím svetonázorových ideji a stranická dogmata netvorí základní zákony státu národního spolecenství.
Jestliže vak má veobecná duchovní predstava sloužit jako základ budoucího vývoje, potom je zde prvním predpokladem vytvorení veobecné jasnosti o podstate, druhu a rozsahu této predstavy, protože pouze na takovém základe lze vytvorit hnutí, které je schopno ve vnitrní homogenite svého presvedcení vyvinout nutnou sílu k boji. Ze veobecných predstav musí vzniknout politický program, ze veobecného svetonázoru politická víra. Tato víra, jejíž cíl má být prakticky dosažitelný, nebude sloužit pouze ideji jako takové, nýbrž bude muset brát ohled i na prostredky boje, jež jsou k dispozici a musí být použity pro dosažení vítezství této ideje. Abstraktne správná duchovní predstava, kterou hlásá program, se musí snoubit s praktickým poznáním politika. Tak se musí vecný ideál jakožto vudcí hvezda lidstva bohužel spokojit s tím, že bude brát v úvahu slabosti tohoto lidstva, aby apriorne neztroskotal na lidské nedokonalosti. Znalec psychiky národa se musí spojit s filozofem, aby z ríe vecných pravd a ideálu prinesl to, co je v lidských možnostech a tomu dal formu.
Prenesení veobecné, ideální a nejpravdivejí svetonázorové predstavy do urcitým zpusobem vymezeného, pevne organizovaného, duchovne a vulí jednotného politického a bojového spolecenství je nejvýznamnejí pocin, nebot jenom na jeho tastném reení záleží možnost vítezství ideje. Zde musí vystoupit z more milionu lidí, kterí v jednotlivostech více nebo méne jasne urcité pravdy tuí a cástecne snad i chápou, jedinec, aby s nepochybnou silou formoval z kolísavého sveta predstav irokých mas zarucené zásady, a tak dlouho vedl zápas za jejich obecnou správnost, až se z vlnobití svobodného sveta mylenek vynorí skála jednotného spolecenství víry a vule.
Veobecné právo k takovém konání je založeno na nutnosti, osobní právo na úspechu.
Pokusíme-li se ze slova "národní" vyloupnout jeho smysluplné nejvnitrnejí jádro, dojdeme k následujícímu zjitení:
Ná nynejí nejbežnejí politický názor spocívá obecné na predstave, že státu je sice treba priznat tvurcí, kulturu vytvárející sílu, že vak nemá nic spolecného s rasovými predpoklady, nýbrž že je spí produktem hospodárských nutností, v nejlepím prípade výsledkem politické vule k moci. Takové základní pojetí vede ve svých logických dusledcích nejenom k podcenení puvodní rasové prasíly, nýbrž i k nedostatecnému ocenení osobnosti. Nebot odmítnutí rozlicností jednotlivých ras vzhledem k jejich veobecným kulturotvorným silám musí nutne prenést tento veliký omyl i na hodnocení jednotlivce. Domnenka o rovnosti ras se stane základem pro stejné posuzování národu a dále pro lidské jednotlivce. Proto také mezinárodní marxismus není nic jiného, než Židem Karlem Marxem zprostredkované prenesení jistého, již déle existujícího svetonázorového postoje a pojetí do formy urcitého politického vyznání víry.
Bez podkladu takového veobecne již existujícího otrávení by nikdy nebyl možný udivující politický úspech tohoto ucení. Karel Marx byl skutecne pouze ten jedinec mezi miliony lidi, který v bahne zvolna skomírajícího sveta s rybárským pohledem proroka rozpoznal podstatné jedovaté látky, uchopil je, aby je jako cerný mág vložil do koncentrovaného roztoku sloužícímu k rychlejímu znicení nezávislého bytí svobodných národu na této zemi. To vechno samozrejme ve službách své rase.
Marxistické ucení je zkrácený duchovní extrakt dnes obecne platného svetonázoru. Již z tohoto duvodu je jakýkoliv boj naeho takzvaného obcanského sveta proti tomuto ucení nemožný, ba smený, nebot i tento obcansky svet je v podstate prolezlý vemi temito
jedovatými látkami a klaní se svetovému názoru, který se od marxistického obecne odliuje pouze mírou a osobami. Obcanský svet je marxistický, verí vak na možnost vlády urcité skupiny lidí (buržoazie), zatímco marxismus plánovite usiluje o prevedení celého sveta do židovských rukou.
Naproti tomu národní svetonázor uznává význam lidstva v jeho rasových prazákladech. Ve státu vidí principiálne jenom prostredek k dosažení cíle, a za svuj cíl považuje zachování rasového bytí lidstva. Tím neverí v žádném prípade na nejakou rovnost ras, nýbrž rozpoznává v jejich rozdílnosti vyí nebo niží hodnotu a tímto poznáním se cítí být zavázán vyí vuli, jež ovládá toto universum, požadovat vítezství lepích a silnejích a žádat zánik horích a slabích. Tím vzdává principiálne hold aristokratické základní mylence prírody a verí na platnost tohoto prírodního zákona pro vechny jednotlivé živé bytosti. Tento svetonázor rozpoznává nejen ruzné hodnoty jednotlivých ras, ale i ruzné hodnoty jednotlivých lidí. Z masy si pro sebe vybírá význam osobnosti, címž pusobí vzhledem k dezorganizovanému marxismu organizátorsky. Verí v nutnost idealizace lidstva, nebot pouze v ní spatruje predpoklad pro bytí tohoto lidstva. Avak nemuže priznat právo na existenci etické ideji, pokud tato idea predstavuje nebezpecí pro rasový život nositele vyí etiky, nebot v zbastardelém a znegrovatelém svete by byla také vechna lidská krásna a vzneenosti, jakož i vekeré predstavy idealizované budoucnosti naeho lidstva, navždy ztraceny.
Lidská kultura a civilizace jsou v této cásti sveta nerozlucne vázány na existenci Árijce. Jeho vymrení nebo zánik spustí na tuto planetu cerný závoj bezkulturní doby.
Podkopávání stavu lidské kultury prostrednictvím znicení jejich nositelu se vak jeví z hlediska národního svetonázoru jako nejproklatejí zlocin. Odváží-li se kdo vložit ruku na nejvyí podobenství Pána, dopoutí se zlocinu na dobrotivém stvoriteli tohoto zázraku a napomáhá vyhnání z ráje.
Tím odpovídá národní svetový názor nejvnitrnejí vuli prírody, nebot ona vytvárí tuto svobodnou hru sil, která musí vést k trvalému vzájemnému vyímu pestení, až nakonec bude tomu nejlepímu lidstvu dána prostrednictvím získaného vlastnictví této zeme volná cesta k tomu, aby se zaobíralo vecmi, jež leží zcásti nad ním, zcásti mimo nej.
Vichni tuíme, že ve vzdálené budoucnosti mohou pro lidstvo vyvstat problémy, k jejichž zvládnutí bude povolána nejvyí rasa jakožto velkopanský lid, užívající o prostredky a možnosti celé zemekoule.
Je samozrejmé, že takto veobecné konstatování smyslu obsahu národního svetového názoru muže vést k tisícerému výkladu. Ve skutecnosti sotva najdeme nejaké novejí politické seskupení, které by se nejakým zpusobem tohoto svetonázoru nedovolávalo. Avak již samou svou existencí dokazuje tento svetonázor rozdílnost svého pojetí vuci vem ostatním. Tak vystupuje proti marxistickému svetonázoru, vedeného jednotnou hlavní organizací, smesicí nejruznejích koncepcí, která je již ideove málo pusobivá vuci semknuté neprátelské fronte. Vítezství vak nebudou vybojována takto slaboskými masami! Teprve vystoupí-li proti internacionálnímu svetonázoru, rízenému politicky organizovaným marxismem, stejne organizovaný a rízený svetonázor národní, prikloní se pri stejné bojové energii vítezství na stranu vecné pravdy.
Organizacní podchycení svetového názoru se muže uskutecnit vždy pouze na základe jeho urcitého formulování a tím, cím jsou dogmata pro víru, tím jsou pro vznikající politickou stranu stranické zásady.
Pro národní svetový názor musí být vytvoren nástroj, který mu zarucí možnosti bojového zastupování, podobne jako marxistická stranická organizace uvolnuje cestu internacionalismu.
Že stranické zázemí národního pojmu je predpokladem k vítezství národního svetonázoru, dokazuje nejlépe skutecnost, kterou priznávají - prinejmením neprímo - dokonce i neprátelé takového propojení se stranou. Práve ti, kterí neúnavne zduraznují, že na národní svetový názor nemá patent žádný jednotlivec, nýbrž že jiskrí nebo "žije" v srdcích buhví kolika milionu lidi, dokazují tím, že skutecnost veobecné existence takových predstav ani v nejmením nebrání vítezství neprátelského svetového názoru, který je vak klasicky zastupován politickou stranou. Kdyby tomu bylo jinak, musel by nemecký národ už dnes slavit gigantické vítezství a nestál by na pokraji propasti. Internacionálnímu svetonázoru dopomohla k úspechu skutecnost, že je zastupován útocne organizovanou politickou stranou, duvodem neúspechu opacného svetonázoru bylo jeho dosavadní nedostatecne jednotne formované zastupování. Nikoliv v neomezené volnosti výkladu veobecného názoru, nýbrž pouze ve vymezené a tím shrnuté forme politické organizace muže svetový názor bojovat a vítezit.
Proto jsem videl svuj úkol zejména v tom, z rozsáhlé a nezformované látky veobecného svetového názoru vyloupnout hlavní ideje a zformulovat je do víceméne dogmatických forem, které se ve svém jasném vymezení hodí k tomu, aby jednotne spojovaly lidi, kterí se k tomu zaváží. Jinými slovy: Nacionálne Socialistická Nemecká Strana Pracujících prejímá ze základních mylenek veobecného národního svetového názoru podstatné veci, a berouc v úvahu praktickou skutecnost, dobu a existující lidský materiál a jeho slabosti, vytvárí z nich politické vyznání víry, které v takto umožneném pevném organizacním podchycení velké lidské masy vytvárí predpoklady pro vítezné prosazení tohoto svetového názoru.
HOME
MEIN KAMPF, ADOLF HITLER
Svenska
English
German
French
THE POLITICAL TESTAMENT OF ADOLF HITLER
French
English
German
Italian
Spanish.
Norsk
The Jewish plans!
The Jewish Plots!
Must Germany Perish?
A Jewish plan for the extinction of the German nation
and the total eradication from the earth, of all her people!
| English | French | Deutsch | Svenska | Portug | Russian | Spanish |
Judaism =Racism, Domination, Dccupation
| English | French | Deutsch | Svenska | Portug | Russian | Spanish | Italian | Danish |
The Protocols of Zion