No hate. No violence
Races? Only one Human race
United We Stand, Divided We Fall
Radio Islam
Know Your enemy!
No time to waste. Act now!
Tomorrow it will be too late

English

Franç.

Deutsch

عربي

Sven.

Español

Portug.

Italiano

Русск.

бълг.

Hrvat.

Češt.

Dansk

Suomi

Magyar

Neder.

Norsk

Polski

Rom.

Srpski

Slov.

Indon.

فارسی

Türkçe

日本語

汉语
Kłamstwa, parszywe kłamstwa i hasbarska fikcja (szkolenie zapewnione)
 
Teraz biorą za cel młode umysły…
autor: Stuart Littlewood

Propagandyści izraelscy mają do dyspozycji podręcznik szkoleniowy, jaki uczy sztuki lukrowania i całkowitego łgania, aby łatwowierna publika bez problemów przełknęła ich truciznę.
Zwróćcie uwagę, jak wszystko, czego Izraelczycy nie lubią oraz wszystko, co zawadza im na ścieżce żądzy dominowania, jest obecnie naznaczane piętnem „wspierania przez Iran”. Chcieliby nas wszystkich przekonać, że jesteśmy w stanie śmiertelnego zagrożenia ze strony Iranu i dlatego musimy zebrać się w stado celem zorganizowania zbiorowego aktu agresji pod kierownictwem Tel Avivu, Waszyngtonu i Londynu.
116-stronicowy podręcznik instruktażowy pod nazwą “the 2009 Global Language Dictionary”, został wyprodukowany przez The Israel Project (TIP), jaki sam siebie określa jako „niestronniczy” na koncie na Twitterze, lecz wszędzie mówi, że „poświęcony jest edukowaniu prasy i opinii publicznej na temat Izraela, gdy idzie o sprawy promowania bezpieczeństwa, wolności i pokoju”.
Patrz tutaj, celem dokonania własnej oceny: The Israel Project, link: http://www.richardsilverstein.com/2009/07/10/the-israel-projects-secret-hasbara-handbook-exposed/
TIP dostarcza dziennikarzom, przywódcom, opiniotwórcom “dokładnej informacji o Izraelu”. Jego celem jest pomoc światowemu ruchowi syjonistycznemu w wygraniu wojny propagandowej poprzez rozsiewanie wśród międzynarodowej publiczności izraelskiego monologu i doprowadzenie do zaakceptowania zbrodni tego reżimu, jako koniecznych dla bezpieczeństwa Izraela oraz że są one w zgodzie ze „wspólnymi wartościami” Izraela i Zachodu.
A z tego powodu, że Bóg, Wielki Pośrednik od handlu nieruchomościami w Niebiosach, dał im klucze do Ziemi Świętej, ich niedopuszczalne zachowanie zasługuje na nasze poparcie.
Podręcznik uczy trików propagandowych, jakie izraelscy grafomani i pleciugi używają podczas prób uzasadniania mordów, etnicznych czystek, grabieży ziemi, okrucieństwa i pogardy dla prawa międzynarodowego i rezolucji ONZ, a całość ma pachnięć słodko.
Oto wzorcowa próbka hasbary (tzn. pro-izraelskiej propagandy) z komentarzy do ostatniego napisanego przeze mnie artykułu na temat wielkiej amerykańskiej dziennikarki, Grace Halsell, która walczyła niestrudzenie o sprawiedliwość i zrobiła wiele, aby zdemaskować nonsens kolportowany przez chrześcijański syjonizm, zanim zmarła w 2000 r.
(Artykuł pod tytułem Grace Halsell: courageous truthseeker and de-bunker of Christian Zionist doctrine, opublikowany na stronie pod linkiem: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/08/25/o-ludziach-odwaznych-i-chrzescijanskich-syjonistach/)
Pad Dar · Top Commenter
Nie ma takiego miejsca o nazwie p-stine. Proponuję sympatykom sprawy p-stinian, abyście złożyli tam wizytę i odkryli, co tam NAPRAWDĘ się znajduje bez pytania innych. NAPRAWDĘ dowiedzieli się, co popieracie. Wydaje mi się, że ten czytelnik [komentator poprawił to później na „pisarz”] *NIGDY* nie był w miejscu pod nazwą pstine. Ale wy powinniście. Izrael jest w całej księdze Objawienia. W Izraelu MIESZKA ok. 300 tysięcy mesjanistów i chrześcijan. Słowo BOŻE nie zmieniło się, z pomocą czy bez pomocy Hagee’ego. Bóg po prostu „błogosławił” Izraelowi. PEWNIE że to ma znaczenie, jeśli ich rząd  do tego się przyczepił i o tym należy mówić. Ale to, czego tej witrynie i milionom innych się nie UDAŁO zrobić, to zawęzić sprawę tylko do izraelskiego rządu. Nie, nie róbcie tego, i tak wszyscy nienawidzą Izraelczyków z tego powodu. To bardzo źle. ODWIEDŹCIE P-stine. Szczególnie w rejonach płd Izraela, koło Sderot i Ashkelon, i OBUDŹCIE SIĘ DO CHOLERY. Nie znam ŻADNEGO Amerykanina, który chciałby, aby strzelano do niego rakietami na porządku DZIENNYM. Lecz oczywiście, GRACE (BRZYDKIE imię dla tak NIE-wdzięcznej osoby) o TYM wam nie donosi.
Na okładce mojej Biblii jest mapa Palestyny “Palestine at the Time of Our Saviour”. Wcześniejsza mapa tego samego obszaru nosi nazwę Kaanan. Jest oczywiście mapa królestwa Judy i Izraela, jakie dotrwały do końca 597 p.n.e. Jeśli wejdziecie na Jewish Virtual Library, zobaczycie, w jaki sposób Jewish Virtual Library (część The American-Israeli Co-operative Enterprise) wytarło Palestynę z mapy na ich współczesnej mapie, a więc dość tego słuchania bzdetów o Hamasie czy Iranie, które chcą wytrzeć z mapy Izrael.
Było nawet chrześcijańskie Królestwo Jerozolimskie przez prawie 100 lat, lecz nie robimy z tego powodu jakieś strasznej wrzawy.
W każdym razie, kto bierze na poważnie grafomanię starożytnych skrybów – twórców hasbarskiego mitu i ich własnych czasów, i nie stosuje przy tym sita z wielkim okiem, aby je przesiać?
Pad Dar we wdzięczny sposób ubliża Grace, gdy jej tu nie ma, żeby mogła się bronić, i zdaje się wmawiać nam, że Grace nigdy nie była w miejscu, jakie on nazywa “Pstine”.
Grace, w jednym ze swych artykułów: What Christians Don’t Know About Israel, mówi: “Żyjąc pośród izraelskich żydów oraz palestyńskich chrześcijan i muzułmanów, widziałam, słyszałam, czułam i doświadczyłam na sobie taktyki policyjnego państwa używanej przez Izraelczyków przeciw Palestyńczykom. Moje badania doprowadziły do napisania książki p.t.  Journey to Jerusalem”.
A hołd złożony jej w Washington Report In Memoriam: Grace Halsell (1923-2000) mówi nam…
W bardzo docenianych książkach, jak Journey to Jerusalem i Prophecy and Politics, opisała ona swe młode lata jako Chrześcijanki i podróże do Ziemi Świętej, jakie potem odbyła pod „przykryciem” wyznawcy u boku teleewangelisty, Jerry’ego Falwella. Ujawniła ona podejrzaną więź między Falwellem a prawicowymi liderami izraelskimi, np. jak ewangelista Falwell otrzymywał od Izraela kosztowny prywatny samolot do darmowego użytku. I chociaż ok. 15 % Palestyńczyków to chrześcijanie, grupy turystyczne American Christian Falwella rzadko widziały albo miały okazję rozmawiać z chrześcijanami z Bliskiego Wschodu.
Czy nasz hasbarski komentator przypadkiem nie twierdził, że nigdy nie byłem w Palestynie? A jeśli tak, to znowu się myli. Pytanie brzmi, czy Pad Dar był tam kiedykolwiek?
On/ona mówi o Sderot i rakietach. Podręcznik instrukcji hasbary zawiera następującą radę:
Humanizowanie rakiet”: namaluj jaskrawy obrazek na temat tego, jak wygląda życie w społecznościach izraelskich, które są narażone na atak. Zacytuj ilość ataków rakietowych, jakie miały miejsce. Lecz od razu przejdź do tego, jak wyglądała nocna ucieczka do schronu przeciwbombowego.
Izraelczycy twierdzą, że ok. 12 tysięcy rakiet zostało wystrzelonych z Gazy w ciągu 8 lat aż do początku Operacji Płynny Ołów. Lecz nigdy nie powiedzą, ile bomb, rakiet i innych pocisków (w tym nielegalnych lub zakazanych) wystrzeliły izraelskie F-16, czołgi, uzbrojone drony i łodzie bojowe na stłoczoną ciasno ludność w strefie Gazy w tym samym czasie.
I z ostrożności nie wspomną, że miasto Sderot, cel rakiet z Gazy, a tym samym największy zasób propagandowy izraelskiego reżimu, zbudowane jest na ruinach poddanej czystce etnicznej palestyńskiej wioski o nazwie Najd, której mieszkańcy zostali zmuszeni siłą do opuszczenia jej przez żydowskich terrorystów w maju 1948 r. Najd nie zostało przyznane żydom wg planu ONZ w sprawie podziału Palestyny w 1947 r. – oni po prostu je ukradli za pomocą ognia karabinowego.
Nie znam ŻADNEGO Amerykanina albo Angola, który znalazłby się w sytuacji, gdy z jego własnego domu wyrzucają go obce rzezimieszki. Więc jeśli ktoś ma się tutaj OBUDZIĆ DO CHOLERY, to na pewno ty, Pad Dar! Zwyczajnie poznaj fakty.
Pamiętam również, że lotnisko Ben Gurion, jakie służy Tel Avivowi, poprzednio nazywało się lotniskiem Lydda. Lydda, co pokazuje moja biblijna mapa Palestyny, było wielkim miastem arabskim oraz ośrodkiem komunikacyjnym, gdy Brytyjczycy mieli mandat na Palestynę i było przyznane Palestyńczykom podczas podziału ONZ z 1947 r. W lipcu 1948 r. izraelskie wojska terrorystyczne zajęły miasto, wystrzelały albo wygnały stamtąd ludność. Donald Neff donosił w The Washington Report: Expulsion of the Palestinians- Lydda and Ramleh in 1948, o tym jak w czystce etnicznej Izraelczycy zmasakrowali 426 mężczyzn, kobiety i dzieci. 176 z nich zostało zamordowanych w głównym meczecie w mieście. Spośród wszystkich krwawych jatek, o tej mówi się, że była największa. Patrz również „Welcome To al-Lydd District of al-Ramla”, link: http://www.palestineremembered.com/al-Ramla/al-Lydd/index.html celem poznania upiornych szczegółów.
Z całej 19-tysięcznej populacji pozostało w tym miejscu tylko 1052 osoby. Inni, którzy przeżyli morderczy szał zostali zmuszeni do tułaczki na wygnaniu w gorącu lipcowego żaru, a wzdłuż ścieżki ich tułaczki zostawili ciała mężczyzn, kobiet i dzieci.
Kto był odpowiedzialny za ten akt wyjątkowej hańby? „Bohater” izrealski, Moshe Dayan, który potem został ministrem obrony i ministrem spraw zagranicznych.
Gdy następnym razem dotkniesz lotniska Ben Gurion, Pad Dar, powinieneś ucałować ziemię i powiedzieć „Witaj Palestyno, miło znowu cię widzieć”. Izrael do tej ziemi nie ma żadnego prawa – została ona ukradziona w rajdzie terrorystycznym, tak samo, jak Najd/Sderot i setki innych palestyńskich miast, miasteczek i wiosek. Czy to właśnie w ten sposób Wielki Pośrednik od handlu nieruchomościami rozdaje klucze do starego królestwa?
Dzisiaj otrzymałem kolejny klejnot od kogoś, kto zwie się ‘Michelle’…
Twoje uwagi na temat „Izrael okupuje Ziemię Świętą” dają przykład zatrważającej ignorancji faktów. Izrael jest Ziemią Świętą, ustanowioną 3000 lat temu przez naród żydowski, co jest zweryfikowane przez dowody archeologiczne oraz teksty Biblii i Koranu, w jakich Izrael pojawia się 2500 razy. Jezus Chrystus jest nazywany Królem Izraela w Nowym Testamencie, a cały rozdział Koranu poświęcony jest “Bani Israil” dzieciom Izraela. Twoi tzw. Palestyńczycy są zwyczajnymi nielegalnymi arabskimi intruzami, z których większość najechała Izrael w I połowie 20 wieku. Najpopularniejszym „palestyńskim” nazwiskiem jest al-Masri, “Egipcjanin”. W rzeczywistości żydzi są jedynym rdzennym narodem, jaki kiedykolwiek osiadł w Izraelu w okresie ostatnich 3000 lat.
To fakt, czy hasbarska fikcja, Michelle? Czy jesteś kolejną cyber-grafomanką spośród setek innych, jaką wynajęła i wyszkoliła maszyna kłamstw z  Tel Aviv?
Poznajmy hasbarskich ekspertów
The Israel Project oprócz innych spraw proponuje studentom Wspólnoty Medialnej 9-tygodniowy kurs szkoleniowy oraz stypendium w wysokości 2500 $. Jedną z organizacji w tej wspólnocie jest Web Advocacy and Outreach pod wodzą Brandona Graya, który miał koneksje z AIPAC (American Israel Public Affairs Committee) i jego instytutem szkoleniowym w sprawie kampanii w Waszyngtonie. Zadania, jakie reallizują:
Głoszenie poglądów pro-izraelskich w sieci przez dokonywanie update’ów swych kont na Twitterze i Facebooku,
Zamieszczanie filmów otrzymanych od TIP na Facebooku i YouTube
Monitorowanie witryn antyizraelskich i poszukiwanie nowości
Projekt TIP pod nazwą ‘David Project’ przeznaczony jest do “edukowania i przygotowywania studentów do zajmowania ról i stanowisk kierownicznych oraz popieranie ich wysiłków zmierzających do przedstawiania izraelskich programów i wydarzeń dla tysięcy studentów w ich campusach. Nasze programy uczenia od podstaw spraw izraelskich są obecne w więcej niż 130 żydowskich szkołach wyższych i średnich, kładąc fundament postaw pro-izraelskich oraz propagowania ich dalej w college’ach i w dalszym życiu”.
Złowieszcza rzecz, wyobraźcie sobie sytuację za np. 5 lat.
Arabowie, Irańczycy, a szczególnie Palestyńczycy stają w twarz przeciw wyszkolonym medialnie i komunikacyjnie od dawna osobnikom. Oni są amatorami, a w przypadku Palestyńczyków brak nawet tego. Leniwi, niezaradni, niekomunikatywni i sklepik zamknięty. Autorzy podobni do mnie nie mają dostępu, nie otrzymują żadnego wsparcia. Dlaczego mamy się tym martwić? To dobre pytanie. To mam dzisiaj więcej do rzeczy w sprawie stawiania oporu fali syjonizmu, jaka pogrąża nasz własny kraj.
Dyrektor wykonawczy TIP, Marcus Sheff, odsłużył w IDF 25 lat – „najbardziej moralnej armii świata”. Czy mógł o tym kiedyś marzyć? Był ważnym rzecznikiem IDF podczas drugiej Intifady i wojny z Libanem. Dzisiaj szkoli wyższych oficerów IDF w technikach medialnych.
Josh Block jest prezesem TIP, a także wyższym partnerem w the Progressive Policy Institute. Ma całkiem chory łeb w sprawie otrzymania przez Palestyńczyków państwowości i napisał w Politico: (Potrzebna jest Izraelowi strategiczna dyplomacja) żeby administracja Obamy i Kongres były gotowe stanąć wraz z Izraelem przeciwko powszechnemu uznaniu Państwa Palestyńskiego i musi aktywnie lobbować w innych krajach, dużych i małych, aby dołączyły się do nacisków przeciw powstaniu PP.
Gdyby Palestyńczycy poszli dalej, mogłoby to nadwerężyć próby zachowania pokoju i grozić ryzykiem antyizraelskigo terroryzmu.
Block podaje też inny powód opozycji wobec powstania tego państwa, a jest nim „uznanie takiego rządu Palestyńskiego byłoby uznaniem państwa terrorystycznego, biorąc pod uwagę pakt między hamasem a Fatah…”
Mówi, że są również powody prawne. „One podkreślają, że fikcyjne państwo Palestyńskie dopraszające się udziału w ONZ nie spełniałoby standardów prawa międzynarodowego…”
Absolutnie zabawne, jeśli wziąć pod uwagę, że izraelskie prawo mówi o tym krótko.
„… I nie ma zdefiniowanego terytorium… Co może najważniejsze, byłoby państwem terrorystycznym, rządzonym przez Hamas, jaki UE, USA, Japonia, Kanada i inne kraje określiły jako organizację terrorystyczną”.
Artykuł wręcz ocieka hasbarską fikcją. Block rzuca się również na inne powody, jak gospodarcza stabilność, instytucje polityczne, podporę finansową w wysokości 1 mld $ od państw sponsorskich oraz kolejne 1,5 mld $ zbieranych w postaci podatków (i nie oddawanych) przez rząd izraelski oraz porusza sprawę, jak „Władze Palestyńskie znajdują się w orbicie kryzysu finansowego”.
Te sprawy oczywiście nie mogą mieć nic wspólnego z nielegalną okupacją i dławieniem terytorialnym Zachodniego Brzegu ani z nielegalną blokadą Gazy przez miłych koleżków Blocka, nieprawdaż?
A Izrael nie dostaje z amerykańskich podatków miliardów dolarów zamaskowanych pod pozorem pomocy?
Nagród nie rozdajemy za domyślenie się, że również Block to były rzecznik AIPAC.


Źródło: www.veteransnewsnow.com
Za: stopsyjonizmowi.wordpress.com


"Moim zdaniem, Izrael jako „państwo żydowskie” stanowi zagrożenie nie tylko dla samego siebie i swoich mieszkańców, lecz także dla wszystkich żydów oraz ludności zamieszkującej Bliski Wschód i inne regiony."

- Prof. Izrael Shahak, "Żydowskie dzieje i religia".


Palestine banner
Viva Palestina!

Jedyną drogą prowadzenia wojny w sposób moralny jest droga żydowska: niszczyć miejsca święte. Zabijać mężczyzn, kobiety i dzieci

Mit “6 milionów”

Black Muslim leader Louis Farrakhan's Epic Speech in Madison Square Garden, New York  - A must see!

Pożegnanie z Izraelem, cierniem Bliskiego Wschodu
Jack Bernstein

Fotografie 

Międzynarodowy Żyd    
Henry Ford


Talmud unmasked
Talmud obnażony

 Izraelska kontrola nad Stanami Zjednoczonymi
James Petras

Młodzi Izraelczycy rozrabiają w Polsce

Żydowski rasizm
Dr David Duke

Tematy Jeszcze Bardziej Niebezpieczne
Dr Dariusz Ratajczak

Moja Walka - Mein Kampf
Adolf Hitler

"Nie jestem Amerykaninem o wierze żydowskiej, ale Żydem. Jestem Amerykaninem. Byłem Amerykaninem przez 63 / 64 mojego życia, ale Żydem byłem przez 4000 lat."

- Rabin Stephen S Wise, prezydent Amerykańskiego i Światowego Kongresu Żydów


Poszukiwacze żydowskiego genu - Shlomo Sand


Wielka Encyklopedia Żydów

Ustami rabina: Syjonizm to afirmacja judaizmu
Gilad Atzmon

Mit Holocaustu
Robert Faurisson

The Jewish hand behind Internet The Jews behind Google, Facebook, Wikipedia, Yahoo!, MySpace, eBay...

Erec Izrael Haszlema – biblijne granice Królestwa Izraela

Syjonizm w Ameryce
James Petras

The Founding Myths of Modern Israel
Izrael Shahak: "Żydowskie
dzieje i religia"

Wyznania szpiega: Sayanim
Victor Ostrovski i Claire Hoy

Reel Bad Arabs - Revealing the racist Jewish Hollywood propaganda

Żydowscy bojówkarze z Europy z misją w Izraelu
JDL - Jewish Defense League

Operacja Hasbara: przegrana bitwa - Jerzy Szygiel

Israel controls U.S. Presidents
Biden, Trump, Obama, Bush, Clinton...

Donald Tusk - Judeopolonia
Tusk - Judeopolonia


Syjonizm i III Rzesza - Mark Weber

Protokoly obrad medrcow Syjonu

Filmy wideo 

Talmud i mechanizmy obronne
Izrael Shahak

ADL: 80 mln „antysemitycznych” Amerykanów
Pastor Ted Pike

Żydowska Supremacja
Dr David Duke

Karykatury 

Aktyvizm! - Join the Fight!


Down with Zio-Apartheid
 Stop Jewish Apartheid!