No hate. No violence
Races? Only one Human race
United We Stand, Divided We Fall
Radio Islam
Know Your enemy!
No time to waste. Act now!
Tomorrow it will be too late

English

Franç.

Deutsch

عربي

Sven.

Español

Portug.

Italiano

Русск.

бълг.

Hrvat.

Češt.

Dansk

Suomi

Magyar

Neder.

Norsk

Polski

Rom.

Srpski

Slov.

Indon.

فارسی

Türkçe

日本語

汉语
Rabin Ovadia Yosef: Palestyńczycy powinni zniknąć z tego świata
 
Palestyńczycy i ich przywódca Mahmud Abbas powinni „zniknąć z tego świata” – powiedział wpływowy ortodoksyjny rabin Owadia Josef podczas kazania w Jerozolimie. Rabin jest znany ze swych ostrych antyarabskich wypowiedzi.
Słowa rabina przytoczyło w niedzielę izraelskie radio wojskowe. Według Josefa, Palestyńczycy są „złem i wielkimi wrogami Izraela”, a palestyńskiego prezydenta Abu Mazena (Mahmuda Abbasa) powinna dotknąć zaraza.
89-letni Owadia Josef jest przywódcą duchowym partii ortodoksyjnych Żydów sefardyjskich – Sefardyjskiej Partii Strażników Tory (Szas), będącej obecnie w koalicji rządowej premiera Benjamina Netanjahu. W liczącym 120 miejsc Knesecie Szas ma 11 deputowanych.
Jak pisze agencja Associated Press, rabin Josef znany jest ze swych jadowitych wypowiedzi wobec Arabów, świeckich żydów, liberałów, kobiet i gejów.

W nadchodzący czwartek (2 września) w Waszyngtonie Netanjahu ma się spotkać z Abbasem w ramach bezpośrednich negocjacji pokojowych. Dzień wcześniej prezydent USA Barack Obama zamierza przeprowadzić oddzielnie rozmowy z Abbasem i Netanjahu, a następnie wydać kolację dla obu przywódców w towarzystwie prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka i króla Jordanii Abdullaha II.
W mijającym tygodniu premier Izraela zaproponował spotkania co dwa tygodnie z palestyńskim prezydentem, by zwiększyć szanse powodzenia bliskowschodnich rozmów pokojowych. Według źródeł dyplomatycznych, podczas tych spotkań obaj przywódcy mieliby „próbować osiągnąć spokojne porozumienie w kluczowych kwestiach, a potem oba zespoły omawiałyby szczegóły”.
Strona palestyńska jeszcze się nie odniosła do izraelskiej propozycji.

pap


Rabin chce zesłać plagę na Palestyńczyków
Przywódca partii religijnej współrządzącej Izraelem życzy palestyńskiemu prezydentowi śmierci

– Abu Mazen (przydomek prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa – red.) i wszyscy ci źli ludzie powinni zniknąć z powierzchni ziemi – oświadczył podczas kazania w jerozolimskiej synagodze rabin Owadia Josef. – Bóg powinien zesłać na nich plagę, która zgubiłaby wszystkich okropnych Palestyńczyków prześladujących Izrael – podkreślił.
Słowa te wywołały burzę po obu stronach oceanu. 89-letni rabin jest bowiem jednym z najważniejszych dostojników religijnych Izraela. W przeszłości pełnił prestiżową funkcję naczelnego rabina kraju, obecnie jest duchowym przywódcą współrządzącej partii Szas. Dla ultraortodoksów to jeden z najważniejszych autorytetów moralnych.
– Potępiamy te podżegające słowa rabina Owadii Josefa. Jego wypowiedź była wyjątkowo obraźliwa, takie wyskoki mogą poważnie zaszkodzić procesowi pokojowemu – powiedział rzecznik Departamentu Stanu USA Philip Crowley. Szczególnie że już w czwartek w Waszyngtonie ma się odbyć od dawna zapowiadane spotkanie premiera Izraela Beniamina Netanjahu z prezydentem Abbasem.
Najbardziej słowami rabina oburzeni są jednak oczywiście Palestyńczycy. – Gdy my w dobrej wierze szykujemy się do wznowienia rozmów pokojowych, członek izraelskiego rządu wzywa do zniszczenia naszego narodu! To obraza. To nawoływanie do ludobójstwa – powiedział palestyński negocjator pokojowy Saeb Erekat.
Izraelski rząd zdystansował się od wypowiedzi przywódcy partii Szas, zapewniając, że „nie odzwierciedla ona poglądów premiera i całego gabinetu”. Rabin Owadia Josef nie po raz pierwszy wypowiedział się jednak w tym duchu. W 2001 roku oświadczył na przykład: – Nie wolno mieć dla Palestyńczyków litości. Trzeba spuścić im na głowy rakiety, aby ich eksterminować. Oni są źli i nikczemni.
Później, na skutek fali krytyki, wyjaśnił, że chodziło mu o terrorystów.
W swoich poglądach Owadia Josef nie jest odosobniony. Wielu radykalnych rabinów – szczególnie z osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu Jordanu – uważa bowiem, że zabijanie „niewiernych” muzułmanów jest zgodne z żydowskim prawem religijnym. To właśnie ci rabini są motorem żydowskich organizacji terrorystycznych.
– Najlepszy przykład: zabójca premiera Icchaka Rabina Igal Amir. Ten człowiek znajdował się właśnie pod wpływem tych radykalnych rabinów – powiedział „Rz” Uri Huppert, znany jerozolimski prawnik, znawca ultraortodoksyjnego judaizmu. – W Izraelu jest grupa ludzi, którzy łączą religijną ortodoksję ze skrajnym nacjonalizmem. To bardzo niebezpieczna mieszanka i policja ma z nimi bardzo dużo kłopotów. Należy jednak zastrzec, że stanowią oni margines.
Niedawno w Izraelu pod zarzutem siania nienawiści rasowej aresztowano dwóch rabinów – Josefa Elicur-Herszkowicza i Icchaka Szapiro – z osiedla Yitzhak. Duchowni w napisanej wspólnie książce „Królewska Tora” wyrazili pogląd, że Bóg zezwala na zabijanie nie tylko dorosłych Palestyńczyków, ale także ich dzieci. „Istnieje bowiem podejrzenie, że kiedy dorosną, staną się tak samo złe jak ich rodzice i będą stanowić zagrożenie dla Izraela” – ogłosili rabini.

rp.pl


"Moim zdaniem, Izrael jako „państwo żydowskie” stanowi zagrożenie nie tylko dla samego siebie i swoich mieszkańców, lecz także dla wszystkich żydów oraz ludności zamieszkującej Bliski Wschód i inne regiony."

- Prof. Izrael Shahak, "Żydowskie dzieje i religia".


Palestine banner
Viva Palestina!

Jedyną drogą prowadzenia wojny w sposób moralny jest droga żydowska: niszczyć miejsca święte. Zabijać mężczyzn, kobiety i dzieci

Mit “6 milionów”

Black Muslim leader Louis Farrakhan's Epic Speech in Madison Square Garden, New York  - A must see!

Pożegnanie z Izraelem, cierniem Bliskiego Wschodu
Jack Bernstein

Fotografie 

Międzynarodowy Żyd    
Henry Ford


Talmud unmasked
Talmud obnażony

 Izraelska kontrola nad Stanami Zjednoczonymi
James Petras

Młodzi Izraelczycy rozrabiają w Polsce

Żydowski rasizm
Dr David Duke

Tematy Jeszcze Bardziej Niebezpieczne
Dr Dariusz Ratajczak

Moja Walka - Mein Kampf
Adolf Hitler

"Nie jestem Amerykaninem o wierze żydowskiej, ale Żydem. Jestem Amerykaninem. Byłem Amerykaninem przez 63 / 64 mojego życia, ale Żydem byłem przez 4000 lat."

- Rabin Stephen S Wise, prezydent Amerykańskiego i Światowego Kongresu Żydów


Poszukiwacze żydowskiego genu - Shlomo Sand


Wielka Encyklopedia Żydów

Ustami rabina: Syjonizm to afirmacja judaizmu
Gilad Atzmon

Mit Holocaustu
Robert Faurisson

The Jewish hand behind Internet The Jews behind Google, Facebook, Wikipedia, Yahoo!, MySpace, eBay...

Erec Izrael Haszlema – biblijne granice Królestwa Izraela

Syjonizm w Ameryce
James Petras

The Founding Myths of Modern Israel
Izrael Shahak: "Żydowskie
dzieje i religia"

Wyznania szpiega: Sayanim
Victor Ostrovski i Claire Hoy

Reel Bad Arabs - Revealing the racist Jewish Hollywood propaganda

Żydowscy bojówkarze z Europy z misją w Izraelu
JDL - Jewish Defense League

Operacja Hasbara: przegrana bitwa - Jerzy Szygiel

Israel controls U.S. Presidents
Biden, Trump, Obama, Bush, Clinton...

Donald Tusk - Judeopolonia
Tusk - Judeopolonia


Syjonizm i III Rzesza - Mark Weber

Protokoly obrad medrcow Syjonu

Filmy wideo 

Talmud i mechanizmy obronne
Izrael Shahak

ADL: 80 mln „antysemitycznych” Amerykanów
Pastor Ted Pike

Żydowska Supremacja
Dr David Duke

Karykatury 

Aktyvizm! - Join the Fight!


Down with Zio-Apartheid
 Stop Jewish Apartheid!